5 cech dobrej sali bankietowej

Wybór sali bankietowej spędza sen z powiek nowożeńców lub organizatorów imprez firmowych. Trzeba przewidzieć wszystkie możliwości oraz potrzeby gości w wyborze sali odpowiedniej zarówno do typu imprezy, jak i wskazanych już potrzeb. W tym artykule poznasz 6 cech dobrej sali bankietowej, która na pewno pomoże ci osiągnąć sukces w organizowanym evencie.

  • Estetyczny wygląd

Odpowiedni wygląd jest wizytówką sali. O wiele lepiej goście bawią się w miejscach, które są ładne, niż w obskurnych czterech ścianach. Zwykle w salach bankietowych preferuje się elegancki wystrój pasujący do bardziej wykwintnych imprez takich jak wesela.

  • Funkcjonalność

Sala powinna być funkcjonalna dla gości, jak i kelnerów. Mowa tutaj o odpowiednim ułożeniu stołów, siedzeń oraz ogólnej przestrzeni, po której można się poruszać. Funkcjonalna sala to taka, w której kelner nie potyka się o własne nogi, niosąc wazę z gorącą zupą.

  • Wyposażenie sali bankietowej

Sala bankietowa, jak sama nazwa mówi, służy do urządzenia bankietów i zabaw. Na wyposażeniu sali bankietowej powinny obowiązkowo znajdować się takie rzeczy, jak klimatyzacja, sprzęt muzyczny a sama sala powinna być odpowiednio nagłośniona, aby w każdym jej miejscu można było słyszeć muzykę.

  • Wielkość

Sala bankietowa powinna posiadać odpowiednią przestrzeń. Jest to szczególnie ważne podczas organizowania wesel, podczas których poza posiłkami, goście tańczą i się bawią. Planując wynajem sali bankietowej, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na ten aspekt, aby twoi gości nie nudzili się na organizowanej imprezie.

  • Obszerny parking

Koniecznie trzeba zwrócić uwagę to, czy sala bankietowa posiada obszerny parking, który pomieści dużą ilość samochodów. Goście przyjeżdżają swoimi samochodami na imprezę i muszą mieć gdzie zostawić swój samochód. Nierzadko na imprezach ponad stu gości, trzeba więc być na to przygotowanym.

5 cech dobrej sali bankietowej